Procedury w Daphne związane z COVID-19

Szanowni Klienci,

nasz salon, zgodnie z zaleceniami Ministra Zdrowia oraz Sanepidu w związku z przeciwdziałaniem i ryzykiem zakażeń COVID-19 stosuje zaostrzone procedury sanitarno - higieniczne, zapobiegające dalszemu rozprzestrzenianiu się SARS-CoV-2 i dokładamy wszelkich starań, aby Państwa wizyta w Naszym Salonie odbywała się w sposób bezpieczny.

Procedury postępowania w warunkach zagrożenia koronawirusem zapewniające bezpieczeństwo pracowników i klientów w SALONIE URODY DAPHNE

 1. Klient nie może przyjść na umówioną wizytę jeśli:

  • występują u niego objawy wskazujące na chorobę zakaźną,
  • jest w trakcie odbywania obowiązkowej izolacji lub kwarantanny,
  • zamieszkuje z osobą, która jest poddana obowiązkowej izolacji lub kwarantannie,
  • w ciągu tygodnia miał kontakt z osobą podejrzaną o zakażenie, zachorowanie lub skierowaną do izolacji.
 2. Przyjmowanie klientów następuje wyłącznie po wcześniejszym umówieniu się za pomocą środków zdalnych. Poczekalnia wyłączona jest z użytku. Osoby chcące zakupić kosmetyki prosimy o wcześniejszy kontakt.

 3. Klient przychodzi na zabieg bez osób towarzyszących. Jedynym wyjątkiem są osoby niepełnoletnie, które mogą przyjść z rodzicem. Osoby niepełnoletnie proszone są o przyniesienie zgody od rodziców na wykonanie zabiegu w czasie pandemii.

 4. Klienci zobowiązani są do stosowania masek ochronnych/przyłbic zakrywających usta i nos, o ile specyfika zabiegu na to pozwoli. W salonie udostępniamy możliwość zakupu masek jednorazowych. Osoba przychodząca na zabieg na twarz, maskę może ściągnąć dopiero w pokoju zabiegowym po wyraźnym komunikacie kosmetologa.

 5. Po wejściu do gabinetu prosimy o zdezynfekowanie rąk, zdjęcie odzieży wierzchniej oraz zmianę obuwia.

 6. Następnie prosimy o umycie rąk, osuszenie, ponowne zdezynfekowanie rąk i skierowanie się do pokoju zabiegowego wskazanego przez kosmetologa.

 7. W gabinecie prosimy o wypełnienie - karty zabiegowej dot. wykonywania zabiegów w warunkach zagrożenia zakażeniem SARSCoV-2

 8. W jednym gabinecie znajduje się 1 klient i 1 kosmetolog

 9. W zależności od rodzaju wykonywanego zabiegu gabinet zapewnia:

  • jednorazowe pantofle, peniuary, czepki, opaski, prześcieradła, bieliznę do zabiegów na twarz i ciało
  • jednorazowe pilniki, polerki, patyczki do skórek, frezy do manicure i pedicure narzędzia wielokrotnego użytku, np. cążki, obcinacze itp są sterylizowane w autoklawie
  • kołderki do przykrycia podczas zabiegów na twarz, czy ręczniki stosowane do przykrycia przy masażu, fartuchy ochronne pracowników są prane w temp 60 C lub więcej
 10. W każdym pomieszczeniu znajdują się środki do dezynfekcji rąk i powierzchni. Po zakończonym zabiegu dezynfekowane są blaty, urządzenia, klamki itp. Pomieszczenie jest wietrzone, zmywana jest podłoga środkiem do dezynfekcji.

 11. Zabiegi odbywają się w odstępach co 30 min.

 12. Istnieje możliwość zapłacenia kartą w gabinecie zabiegowym, aby skrócić czas przebywania na recepcji.

 13. Personel salonu został wyposażony w wystarczającą ilość środków ochronnych,w tym: przyłbic, maseczek, rękawiczek ochronnych, płynów dezynfekujących.

 14. Monitorowanie są codzienne prace porządkowe, ze szczególnym uwzględnieniem dezynfekowania powierzchni dotykowych - poręczy, klamek, bramki wejściowej, domofonu, włączników światła, uchwytów, poręczy i oparć krzeseł i powierzchni płaskich, w tym blatów w pomieszczeniach pracy i w pomieszczeniach socjalnych personelu, mycie podłogi oraz wymianę/dezynfekcję narzędzi/sprzętu.

 15. Pracownik przed rozpoczęciem pracy mierzoną ma temperaturę ciała oraz wprowadzone są procedury dokumentowania wywiadu, w szczególności o braku wstępowania objawów chorobowych u pracownika oraz o braku kontaktu z osobą, która miała widoczne objawy chorobowe lub była narażona na kontakt z osobą zakażoną.

Zdajemy sobie sprawę, że te wszystkie zabezpieczenia wiążą się z pewnymi niedogodnościami, ale mocno zależy nam na tym, żeby klientki w naszym salonie czuły się i były bezpieczne.

ZAPRASZAMY SERDECZNIE DO KONTAKTU TELEFONICZNEGO LUB MAILOWEGO W CELU UMÓWIENIA WIZYTY!