Masaż odżywczy z masłem Shea

Czas trwania: 60 minut Cena: 190 zł

Odżywczy, luksusowy masaż wykonywany na naturalnie pozyskiwanym masełku z dodatkiem olejków aromaterapeutycznych.

...Odkryciem ostatnich lat w europie i USA jest Shea Butter (Karite, masło Shea, masło Szi), znane od wieków ludom Afryki Zachodniej. Niezwykłe właściwości odmładzające, kojące, wykorzystywane były od niepamiętnych czasów. W dokumentach ze starożytnego Egiptu zachowanych z czasów królowej Kleopatry znajdują się wzmianki o karawanach kupców ciągnących z Afryki Zachodniej wiozących cenne Shea Butter, dla władców, możnych ówczesnego świata, aby zachowali młodość, piękno, zdrowie.

To afrykańskie masełko SHEA (AFRICAN SHEA BUTTER) jest produkowane z tłuszczu otrzymywanego z orzechów drzewa masłowego. Masło Shea dostarcza pełen zakres witamin i odżywczych substancji potrzebnych do tego, aby skóra była zdecydowanie delikatniejsza, gładsza, nawilżona i co najważniejsze zdrowsza. Shea stymuluje aktywność komórek do walki ze starzeniem się jak i również odnawia sam naskórek. Wskazane jest przy suchej skórze oraz skórze, która miała dłuższy kontakt z promieniowaniem słonecznym, gdyż zostanie mocno nawilżona. Masło Shea oprócz doskonałych właściwości pielęgnacyjnych (nasycone i nienasycone kwasy tłuszczowe, witaminy E i F oraz prowitaminę witaminy A) wzmacnia działanie masażu wpływając rozluźniająco na mięśnie. Obecne w maśle kwasy tłuszczowe są niemal identyczne z kwasami tłuszczowymi znajdującymi się w warstwie rogowej naskórka, dlatego Karite jest tak doskonale tolerowane i wchłaniane przez skórę.

Przed masażem masło jest podgrzewane i aplikowane bezpośrednio na skórę przy temperaturze ok 40 stopni, co zwiększa działanie terapeutyczne masażu i doznania w trakcie zabiegu.

Aksamitnie gładka skóra, pełne nawilżenie oraz wspaniały relaks!

Działanie masażu:

  • nawilżenie i uelastycznienie skóry

  • dostarczanie witamin E i A - skóra staje się gładka, nawilżona i natłuszczona

  • dostarczanie witaminy F - wspomaga rozluźnianie mięśni

  • regeneracja skóry

  • odżywienie po promieniowaniu słonecznym

  • chroni skórę przed wysuszaniem poprzez magazynowanie wody w skórze

  • szczególnie korzystny dla spierzchniętej, wysuszonej, pękającej skóry