SPIRULINE BOOST SMOOTHING DETOXIFYING TREATMENT

Czas trwania: 90 minut Cena: 300 zł

Zdrowy i młody wygląd skóry zależy od jej odporności na agresywne czynniki zewnętrzne. Pierwsze oznaki starzenia pojawiają się ok 25 roku życia. Natomiast, życie w mieście (zanieczyszczenie, zmęczenie, stres) przyspiesza przedwczesne starzenie się skóry. W rzeczywistości 80% starzenia jest spowodowane przez stres środowiskowy. To sprzyja stresowi oksydacyjnemu, który wytwarza wolne rodniki i toksyny w skórze. Utrzymujące się zmęczenie fizyczne i komórkowe sprzyja obniżeniu metabolizmu energetycznego. Ciało gorzej się regeneruje, a skóra staje się zmęczona i mniej odporna: traci blask i zdrowy koloryt, pojawiają się zmarszczki.

Zabieg na bazie spiruliny jest prawdziwym zastrzykiem energii, który sprawia, że skóra jest gładka, wypoczęta, dotleniona i pełna blasku, a drobne zmarszczki mimiczne są wygładzone.

Wskazania: zabieg przeznaczony jest do pielęgnacji skóry zmęczonej, zestresowanej, niedotlenionej, potrzebującej blasku, świeżości i witalności.

Cel: pobudzenie procesu oddychania międzykomórkowego, regeneracja, przywrócenie świeżego i zdrowego wyglądu skórze, poprawienie jej kolorytu, ochrona przed działaniem wolnych rodników, wygładzenie drobnych zmarszczek.

Składniki aktywne w zabiegu:

  • Spirulina wzbogacona o morski magnez - zielono-niebieska mikroalga, która jest najbardziej niezwykłą rośliną odżywczą, jaka została odkryta przez człowieka. Do dnia dzisiejszego nie znaleziono na naszym globie żadnego organizmu, żadnej rośliny, ani też żadnego środka kosmetycznego, który zawierałby tak bogatą kombinację naturalnych, łatwo przyswajalnych i bezpiecznych dla człowieka substancji odżywczych. Wzbogacona o sól morską, bogatą w morski magnez (10–13%), uzyskiwaną przez odparowanie wody morskiej z południa Francji. Ekstrakt wykazuje silne działanie energetyzujące: dostarcza składników odżywczych, które pobudzają metabolizm energetyczny (synteza ATP - adenozynotrójfosforanu), stymuluje syntezę naskórkowego kwasu hialuronowego i filagryny. Zawiera antyoksydanty, które zwalczają bardzo szkodliwe wolne rodniki, odpowiedzialne za przedwczesne starzenie się skóry.

  • HMW - duże molekuły kwasu hialuronowego – intensywne działanie nawilżające, wygładzające i wypełniające.

  • Organic Chlorella – słodkowodna alga z gromady zielenic, jedno z najbogatszych źródeł zielonego barwnika, jakim jest chlorofil. Ma silne właściwości antyoksydacyjne, redukuje ilość wolnych rodników tlenowych, które odpowiedzialne są za procesy starzenia. Zwiększa syntezę kolagenu, wzmacniając w ten sposób ściany naczyń krwionośnych oraz poprawia gęstość skóry.

  • Mikro-płatki z alginatem z alg – pochodzenie roślinne i biotechnologiczne – połączenie 3 polisacharydów: alginatów z alg, kwasu hialuronowego i pullulanu (węglowodan pochodzenia naturalnego, pozyskiwany m.in. z tapioki; wytwarzany jest w procesie fermentacji przez grzyby Aureobasidium pullulans) – tworzą niewidzialny film na powierzchni skóry, zapewniając fizyczną ochronę przed zanieczyszczeniami powietrza, w tym przed cząsteczkami PM2,5.

  • Aktywna frakcja z głębin oceanu – intensywne działanie detoksykujące: naśladuje aktywność trzech głównych naturalnych enzymów antyoksydacyjnych (dysmutaza ponadtlenkowa, katalaza, peroksydaza glutationowa).

  • Polifenole z czarnego bzu i kasztanowca – pobudzają krążenie, dotleniają, eliminują cienie i obrzęki pod oczami

  • Kompleks Seve Bleue - ekskluzywny aktywny składnik z głębin oceanu, nasycony minerałami i mikroelementami. Spolaryzowany dla maksymalnej penetracji w głąb skóry oraz zamknięty w kapsułkach dla optymalnego nawilżenia i remineralizacji każdej komórki naskórka.

  • Poli-rewitalizujące składniki odżywcze - połączenie 8 minerałów i pierwiastków śladowych + 18 aminokwasów + 1 cząsteczka organiczna (glukonian) dla zwiększenia metabolizmu komórkowego, odżywienia i regeneracji skóry.

Cena zabiegu: 300 zł